Αχαρναϊκός & Αγροτικός Αστέρας

Αχαρναϊκός 2 - 1 Αγροτικός Αστέρας
22 Δεκ 2016 - 15:00

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής από τον Αχαρναϊκό με σκορ 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Ματσούκας με σουτ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου (1-0).

Το 2-0 σημείωσε ο ίδιος παίκτης στο 51ο λεπτό.

Το 2-1 έκανε ο Τάι στο 72ο λεπτό με όμορφο ψαλιδάκι από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Στο 85ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βαγγέλης Γκότοβος.

Στο 18ο λεπτό τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε ο Βασίλης Τριανταφυλλάκος. Αύριο θα εξεταστεί από το ιατρικό επιτελείο για να διαπιστωθεί η πλήρης κατάσταση του τραυματισμού του.

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ: Αποστολίδης, Σωτηράκος, Χριστοφιλέας, Ψιάνος, Ματσούκας, Παπατόλιος, Ντούνγκα, Τσεμπερίδης, Γουέρε, Μουστάκης, Τζέφερσον (85′ Πλαβούκος).

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γουναρίδης, Αργυρίου, Κουκόλης, Γκότοβος, Ουνγιαλίδης, Χατζής, Τάι, Τριανταφυλλάκος (18΄ Έππας, 87′ Γκέσιος), Πάτο, Δεινόπαπας (66′ Βαφέας), Φιλίπε.