Αγροτικός Αστέρας & Κισσαμικός

Αγροτικός Αστέρας 4 - 0 Κισσαμικός
11 Φεβ 2017 - 15:00

Την έβδομη νίκη σε επτά εντός έδρας παιχνίδι σημείωσε η ομάδα στο «Δ. Κοντικάκης». Για τη 15η αγωνιστική ο Αγροτικός Αστέρας επικράτησε το Κισσαμικού με σκορ 4-0.

Το πρώτο τέρμα σημείωσε ο Γκότοβος στο 11ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τεγούση.

Το 2-0 έγινε στο 17ο λεπτό μετά από σουτ του Γκέσιου μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Το 3-0 έγινε στο 34ο λεπτό με το Γκέσιο και πάλι να εκμεταλλεύεται λάθος της αντίπαλης άμυνας και με πλασέ να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Φιλίε στο 72ο λεπτό με πλασέ.

Στο 59ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ουνγιαλίδης.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γιακουμής, Αργυρίου, Κουκόλης, Γκότοβος, Ουνγιαλίδης, Τάι (67΄ Βουτσιάς), Χατζής (46΄ Τριανταφυλλάκος), Τεγούσης, Δεινόπαπας, Μέρντοβιτς, Γκέσιος (60΄ Φιλίπε).

Κισσαμικός: Λαζαρίδης, Σελινιωτάκης, Τσοντάκης, Milic (46΄ Μάντζης), Albert (46΄ Γκούμας), Γιαλούσης (67΄ Μπουγαΐδης), Κίκε, Παντελάκης, Martinez, Uros, Τσερκέζος.